Proč u mě v obchodě nenajdete přírodní deodoranty se sodou.

Při výběru a koupi přírodního deodorantu, narazíte nejčastěji na deodorant na základě sody. Je totiž levný, jednoduchý a účinný. Vše vypadá naprosto báječně, ale bohužel, má to háček. Problém se někdy neprojeví, ale často se projeví po dlouhodobějším používání nebo ihned.

Soda má, na rozdíl od pokožky, velmi zásadité pH. Pokožka má průměrně pH 5, soda má pH 9. To je velký rozdíl. Právě její zásaditost výborně působí proti zápachu. Ale stojí nám to za to?

Velmi často se setkávám s vyprávěním a také u sebe samotné, že po použití deodorantu, jehož složení se zakládá na sodě, mají ženy v podpaží svědění, zčervenání, vyrážku. V horších případech také sloupnutou vrchní vrstvu pokožky, silné spálení.  A bohužel se nejedná pouze o deodoranty domácí výroby, ale také o deodoranty známých, kvalitních značek.  Myslím, že se nevyplatí, ikdyž reakce nepřichází, pokoušet a dráždit místo s největším počtem lymfatických uzlin a potních žláz.

Pokud se sody opravdu nechcete vzdát, doporučuji deodoranty, které ji mají ve složení málo a nachází se ke konci výpisu složení.

Jelikož za mnou klienti chodí s důvěrou, že poradím to nejlepší, cítím se zodpovědná za to, co prodávám, a proto jsem se rozhodla deodoranty se sodou nenabízet.

V obchodě Ze Země nyní najdete deodoranty od firmy Indívo organics. Tekutý ve spreji a krémový, který se nanáší rukou.  Ani jeden nemá ve složení sodu, hliník nebo kamenec. Tyto vám s čistým svědomím nabízím.