Hlídáte si složení potravin, které jíte. Hlídáte si i složení kosmetiky, kterou používáte. A jak jste na tom s hlídáním složení úklidových prostředků, které bývají tou největší chemií, se kterou se setkáváte? Máte zkušenosti s ekodrogerií?

 

Do obchodu za mnou často přichází zákazníci, kteří hledají přírodní mazání na ekzém. A já od nich zjišťuji: “V čem perete? Jaké mýdlo a úklidové prostředky používáte?” Dostávám odpovědi, že v domácnosti přírodní přípravky nejsou. Nebo že je zákazníci nakupují v drogerii či v MLM zeleném katalogu, kde je za přírodní vydávají. Ale po přečtení zadní etikety a jejich INCI* (vysvětleno na konci textu) přírodní rozhodně nejsou.

 

ANO EKODROGERII…

Mně osobně v boji s ekzémy pomohlo vyřadit problematickou chemii. Co si budeme povídat, řada klasických čistících přípravků z běžných obchodů je velmi agresivní. Někdo může namítnout, že používá rukavice. Jenže! Při úklidu všechny výpary z přípravků dýcháme a tím se nám do organismu dostávají i tak. Proto je výměna čistících prostředků za ekodrogerii, tedy za ty kvalitní a ekologické, prvním krokem na cestě za zdravým a vědomým životem

O globálním dopadu používání chemických přípravků toho bylo zveřejněno už tolik! Víme, že spláchnutím se nebezpečný odpad nevypaří ani neztratí. Ničíme tak vodu, přírodu, živočichy a samozřejmě i sebe. Rozhodnutí, co s tím, máme ve svých vlastních rukou. My všichni…

Sonett je ekologicky šetrné mytí, čištění a péče!

Obchod Ze Země nabízí značku Sonett, která se velmi podobá přípravkům, na které jsme obecně zvyklí. Tato ekodrogerie je zároveň 100 % čistá a v přírodě odbouratelná. Chrání přírodu a vodu a je šetrná k životnímu prostředí a navíc hospodárná. širokou nabídku produktů pro různé použití, včetně řady pro citlivé jedince a ekzematiky, která neobsahuje éterické oleje.

Ekodrogerie Sonett Ze Země

Mytí nádobí s ekodrogerií Sonett

Ekodrogerie Sonett Ze Země mytí nádobí


Ruční mytí nádobí

Sonett přípravky na ruční mytí nádobí opravdu pění a umyjí i silnou mastnotu. V nabídce je přípravek obsahující éterický olej BIO lemongrass nebo také éterický olej ze sladkého pomeranče a bergamotu. Vybírat můžete i přípravek Neutral určený pro alergiky. U přípravků na ruční mytí nádobí můžete volit mezi 300ml nebo 1l nádobkou.

 

 

Sonett přípravek na mytí nádobí lemon ekodrogerie

Obr. 1: Přípravek na mytí nádobí lemon Sonett


V prodeji je i Sonett
houbička na nádobí, která je šetrná k povrchům a má dlouhou životnost. 

 

 

Sonett přírodní houbička ekodrogerie

Obr. 2: Ekologická houbička na nádobí Sonett

 

Mytí nádobí v myčce

Pokud používáte myčku, v nabídce najdete i Sonett tablety do myčky či regenerační sůl do myčky, která zabraňuje usazováního vodního kamene na skle a příborech. Objednat si můžete i leštidlo do myčky, které usnadňuje stékání vody z nádobí a tím zamezuje usazování vápenných skvrn. Kdo dává přednost prášku do myčky, dostane v obchodě Ze Země i ten.K dostání je odměrka na prášek do myčky s vyznačenou stupnicí.

Sonett tablety do myčky 25 ks ekodrogerie

Obr. 3: Tablety do myčky SonettPraní prádla s ekodrogerií Sonett

Ekodrogerie Sonett Ze Země praní prádla


Sonett
prací přípravky opravdu perou. Na praní si můžete objednat prací gel na bílé i barevné prádlo ve 2l nebo 10l balení univerzální tekutý prací gel Neutral. K dispozici je i univerzální tekutý prací gel Neutral určený pro extra citlivou a alergickou pokožku. Je na bílé i barevné prádlo a opět ve 2l nebo 10l balení. Pokud preferujete prací prášek, obchod Ze Země ho nabízí také. A to v balení po 1,2kg, 2,4kg nebo dokonce v 10kg provedení. Co říkáte na Sensitive olivový prací gel na vlnu a hedvábí? Jde v něm prát i péřové bundy a peřiny.

Sonett univerzální tekutý prací gel NEUTRAL 2 l ekodrogerie

Obr. 4: Univerzální prací gel Neutral Sonett


Nezapomněli jsme ani na
tekutou aviváž. Ta splachuje zbytky pracího prostředku a neutralizuje vodu při máchání. Je to vhodné především pro lidi s citlivou pokožkou. Také umí rozzářit barvy, uhlazovat vlákna a změkčovat textilie.

Sonett přírodní aviváž ekodrogerie

Obr. 5: Tekutá aviváž Sonett


Úžasným
pomocníkem proti usazování vodního kamene při praní je změkčovač vody. Obchod Ze Země ho nabízí v 500g a 1kg balení. Přidává se během praní pracím práškům i gelům.

 

Sonett změkčovač vody ekodrogerie

Obr. 6: Změkčovač vody Sonett

Obchod Ze Země nabízí i odměrku na prací gely a prášky ve tvaru koule, která se vkládá přímo do bubnu pračky.

 

Přípravky na skvrny

Obchod Ze Země nabízí i bělící prostředek a odstraňovač skvrn, který dokáže rozjasnit zažloutlé či zašedlé prádlo. Poradí si třeba se skvrnami od ovoce, trávy, červeného vína, čaje, kávy nebo krve. A v jakém je balení? 450g, 900g a 5kg. Na skvrny od ovoce, kakaa, propisek či třeba mastnoty se hodí sprej na skvrny. Můžete ho aplikovat rovnou na skvrny. V obchodě Ze Země je ještě další čistič, tekutý přípravek na skvrny. Funguje na skvrny od ovoce, krve, inkoustu, propisky, trávy či tuku. Aplikuje se přímo na skvrny a nechává působit čtvrt hodiny, potom se textilie vyperou. Koupit ho můžete ve 120ml, 300ml nebo 1l baleních. No a pokud jste zvyklí používat na skvrny mýdlo, pro vás je k mání tuhé mýdlo na skvrny. Odstraňuje odolné skvrny z nejrůznějších textilií, potahů i koberců. Poradí si s fleky od krve, červeného vína, kávy, trávy a tuku.

Sonett sprej na skvrny 100 ml ekodrogerie

Obr. 7: Sprej na skvrny Sonett

 

Čištění povrchů s ekodrogerií Sonett

Sonett čističe opravdu fungují. Představte si, že i takový přírodní produkt rozpustí několik let starou mastnotu z digestoře. Nikdo u vás doma si nevšimne, že nepoužíváte chemii. Vše bude totiž krásně čisté. A co víc! Vás domov bude vonět po éterických olejích místo umělé parfemace a chlóru. No není to paráda?

 

Čistící písky Sonett

Co říkáte na Sonett práškový čistící písek? Je mnohostranně využitelný v kuchyni nebo k čištění sanitárního zařízení. Hodí se i na zahradní nábytek nebo třeba skleněný kryt kamen. Dezinfekční čistič na různé druhy povrchů je ve spreji a můžete s ním čistit i pracovní plochy. K dispozici je i tekutý písek pro jemné a účinné mytí povrchů jako je nerez, smalt, plast či keramika. Je vhodný i na baterie.

 

Sonett tekutý písek 500 ml ekodrogerie

Obr. 8: Tekutý čistící písek Sonett

 

Univerzální čističe Sonett

Pomerančový intenzivní čistič je ideální na odolnou špínu a mastnotu v kuchyni, koupelně, na WC nebo třeba v dílnách. Hodí se na čištění digestoře, sporáků, vařičů, kamen, pecí nebo kovových povrchů v dílnách či garážích. Zakoupit si můžete i univerzální čistič, což je velmi koncentrovaný a ekonomický čistící prostředek. Je vhodný pro čištění všech druhů povrchů, třeba podlah, kachliček, dřezů, umyvadel, kuchyňských linek, aut i kočárků. Příjemně voní díky éterickému oleji z citronové trávy.